Strie

 

Nevím, jestli se to dá považovat za onemocnění, je to spíše vada na kráse postihující nejčastěji ženské pohlaví. Jsou to jakési jizvičky v určitých partiích, které vznikají při náhlém natažení kůže a poté jejím vrácení do původního stavu, tímto jevem je těhotenství nebo prudká změna váhy. Vznikat mohou i z dědičných dispozicí či hormonálními změnami. Dochází k narušení elastických vláken v pokožce, vlastně zaniká pružnost kůže. Může postihovat i muže a to v době, kdy jim rychle narostou svaly. Takže i mužské pohlaví si na ně musí dávat pozor. Pokud už jednou strie máte, tak se jich nejde úplně zbavit. Můžete se ale snažit jim předcházet, nebo se je snažit minimalizovat. Mají různé barvy i velikosti, od červené až po světle béžovou. Pokud je máte již dlouho, tak jsou velmi světlé, takže na těle jsou vidět jen z určitého úhlu pohledu.


Předejít jim můžeme dodržováním pitného režimu, správným jídelníčkem a zvláště důležité je rizikovým partiím dopřávat potřebnou péči. To znamená, je pravidelně promazávat krémy k tomu určenými. Na trhu je jich velké množství krémů, olejíčků a balzámů, stačí si vybrat to, co Vám bude vyhovovat. Cenově se také různě liší, ale určitě je seženete i v nižší cenové relaci. Zejména pokud jste těhotná, tak je nutné mazat Vaše rostoucí bříško a prsa, protože tam je to přímo ráj pro vznik strií. Takže nezapomínejte krém aplikovat i několikrát denně.

Pokud se již na Vašem těle strie objeví, tak pravidelnou masáží nic nezkazíte, ale zakročit proti nim můžete různými dostupnými metodami, které je zesvětlí a udělají téměř neviditelnými. K tomu se používají různé druhy laserů. To pak stačí navštívit odborné pracoviště a poradit se, jaký způsob boje proti striím pro Vás bude nejlepší. Počítejte ale s tím, že je to finančně náročnější.

...