Nachlazení

Každý z nás to zná, plné nosy, rýma, zvýšená teplota, bolest hlavy, únava. Všechny tyto příznaky si každý z nás prožije minimálně jednou do roka na vlastní kůži. Nejčastěji tím trpíme v sychravém počasí, tedy na jaře a na podzim. Avšak jsou mezi námi jedinci, kteří mají tyto příznaky a toto onemocnění téměř neustále.

Nachlazení je virové onemocnění, které zapříčiní zánět nosu a hltanu. Právě kvůli tomu, že se jedná o virové omezení, zapomeňme na antibiotika, protože ony jsou v této situaci naprosto neúčinné. Nic jiného než vitamíny, teplý čaj a odpočinek v pohodlné a vyhřáté posteli nám nepomůže. S touto nemocí se naše tělo vypořádá samo a to celkem rychle. Většinou během tří až pěti dní, ale zbytkový kašel nám naše onemocnění může připomínat až tři týdny.


Nachlazení patří mezi běžné nemoce a nemáme důvod se ho obávat. Pro jinak zdravé lidi je bezpečné a nemůže je ohrozit na životě. I právě proto se mu nepřikládá důležitost. Ovšem nic se nemá podceňovat a i nachlazení je potřeba pořádně vyležet a vyléčit. Pokud tak neuděláte a vše přechodíte, můžete nakazit mnoho lidí, ale hlavně už si vážně můžete ublížit. Minimálně budete náchylnější k dalším nemocem, protože Vaše imunita bude opravdu oslabena. Můžete očekávat, že Vás „skolí“ další virové onemocnění, jako je třeba chřipka.

Velmi důležitá je prevence, která platí pro všechny virózy. Bohužel pro nachlazení neplatí nic speciálního a měli bychom dodržovat to, co máme dělat běžně. Ovšem ne všichni to dělají, tak si pojďme něco připomenout. Důležitý je dostatek vitamínů, které by měly být obsaženy ve Vašem každodenním jídelníčku. Další radou je dostatek spánku, který je pro nás nezbytný. Pokud budete dodržovat tyto jednoduché rady, budete mít menší pravděpodobnost nachlazení.

...