Chlamydie

Pohlavní nemoci jsou ve společnosti velmi známé, ale věděli jste, že mezi ně patří i chlamydie? Právě o nich se moc nemluví, ale ve skutečnosti jsou velkou hrozbou. Ročně se tímto onemocnění nakazí tisíce jedinců, a proto bychom měli o chlamydiích vědět víc.

Způsob nákazy zřejmě není potřeba více rozebírat. Na nemoci jsou nejzákeřnější její příznaky, jenž nejsou nijak výrazné. Proto většina nakažených vůbec netuší, že je s nimi něco v nepořádku a chlamydie šíří dál. Mezi příznaky můžeme zařadit bolest při močení, která je společníá pro obě pohlaví. U žen se také projevuje bolest v podbřišku a bolestivý sex. Všechny symptomy mohou být jednoduše zaměnitelné s jinými nemocemi nebo se dokonce nemusí dostavit. Právě v tom jsou chlamydie tak zákeřné a lidí, kteří vědí, že by se mohli nakazit, by se měli hodně pozorovat a jednou za čas si nechat udělat vyšetření (krve).


Pokud už nemoc dospěla do dalšího stádia, zajisté o sobě dá vědě a rozhodně to nebude milé. U žen může dojít k zánětu dělohy, vejcovodů, vaječníků, ke srůstům a dokonce až k neplodnosti. U mužů k zánětům močové trubice, varlat, nadvrlat, zánětům prostaty, tlustého střeva a neplodnosti. Časté jsou také záněty spojivek a kloubů, jenž jsou společné pro obě pohlaví.

Chlamydie se léčí antibiotiky, ovšem ne vždy je léčba účinná hned po prvním zaléčení. Proto se doporučuje užívat další přípravky, např.: wobenzym, zvýší pravděpodobnost vyléčení na první pokus hned o několik procent. Toto bylo dokázáno. Přesná čísla jsou. Z deseti nakažených léčených jen antibiotiky se na první pokud uzdraví šest. S wobenzynem to je devět z deseti a to je velký rozdíl.

Pokud nechcete zažít chlamydie na vlastní kůži, neměli byste často měnit své sexuální partnery. S čím více lidmi budete mít nechráněny sex, tím je pravděpodobnost nakažení vyšší.

...