Alzheimerova nemoc a pomoc při boji s touto nemocí

Lidé trpící silnou demenci, která bývá nedílnou součástí Alzheimerovy choroby, si zaslouží kvalitní péči a pochopení. Přijít k lékaři včas je záruka lepšího života. Valná většina lidí, ne-li téměř všichni řeší své obtíže v rozvinutých stádiích, a tím jim nemoc ničí jejich životy od základu. U starších lidí by člověk tuto diagnózu pochopil, ale existují i mladší pacienti, kteří podléhají této nemoci abnormálně rychle. Demence se řadí mezi mozkové choroby. Alzheimerova nemoc se objevuje především u lidí nad 60 let, ale není to pravidlem. Člověk ztrácí svoji inteligenci, zapomíná a okolí na něm pociťuje silné změny osobnosti. Ani moderní technika nezná lék na tuto chorobu. Může jen její účinky trochu zmírnit.

Alzheimercentrum je zařízení, kde mohou lidé umístit svého blízkého anebo člena rodiny, který trpí nejen Alzheimerovou chorobou, ale i Parkinsonovou chorobou, Multiinfarktovou demencí, Pickovou anebo Huntingtonovou nemocí. Všechny tyto choroby mají svá specifika.

Člověk má právo na slušné zacházení

V Alzheimercentru se takto postiženým lidem věnuje odborný personál, který zajišťuje terapie, sezení a zábavu. Je naprosto jisté, že tato choroba zabíjí a je tedy nutné postarat se o poslední roky života pacientů v plném standardu. Profesionální pracovníci hlídají postiženého, aby si neublížil. Nemocný člověk má svůj pokoj, kde odpočívá a spí. Přes den je spolu s dalšími pacienty na terapiích a věnuje se četným aktivitám. Laskavý personál a odborná péče jsou jasným požadavkem, který takto postižení lidé potřebují. Život vedený v Alzheimercentru je důstojný a bohatý. Slušné a vstřícné chování je pro všechny pacienty lékem. Zkušenosti potvrzené roky jsou zárukou nadstandardní péče. Všechny nabízené služby jsou na úrovni zařízení v Západní Evropě. Všechny terapeutické postupy i s bazální stimulací jsou na špici odbornosti. Alzheimercentrum poskytuje pacientům lékařskou péči, ubytování a stravování. Toto zařízení slibuje důstojné strávení posledních let života. Díky kladné referenci klientů, si jistě každý udělá ten nejlepší obrázek o smyslu poskytované péče. Lidé starající se o takto nemocného člověka v domácím léčení, si zde mohou přijít pro radu. Oblast sociální péče je pro mnohé španělskou vesnicí.

...